ВІП-номери: скільки коштує повага на дорозі

ВІП номери ВР

18.07.2019

Співробітник одного з МРЕВ розповів журналістам особливості отримання крутих номерних знаків в Україні.

Вважається, що номерні знаки вільно доступні кожному громадянинові країни, проте на практиці все інакше. Особливі номера простій людині отримати можливо, але дуже важко. Наприклад, номери із заповітною серією ВР і красивою комбінацією цифр в МРЕВ не пропонують. Такі номери залишають для VIP-клієнтів і коштують дуже дорого, проте шанс домовитися завжди є, це питання грошей.

Найбільш ходові номери з комбінаціями цифр 0001, 0002, 0007, 0009 обійдуться своєму власникові дорого, сума досягає до 30 000 грн. За ці гроші клієнт отримує 2 пари номерів (одні - запасні), повага на дорогах і особливе ставлення працівників ДАІ, які замисляться, перш ніж зупиняти машину з такими знаками. Особливо в регіонах.

Особливо популярні серед водіїв номери з однаковими цифрами, такі як 1111, 2222, 3333, 4444, 8888, 9999. Такі номери будуть коштувати близько 20 000 грн. Виняток становлять номери 7777, які будуть дорожче на тисячу доларів через дуже великого попиту, а ось номери з 6666 будуть коштувати всього 3750. Якщо ж автовласник до такої красивої комбінації побажає докласти ще й "круту" серію ВР або МІ, питання вирішується індивідуально і залежить від готовності заплатити пристойну суму грошей і положення клієнта в суспільстві так сказати.

Бізнес на торгівлі красивими номерами процвітає давно і МРЕВ має гарні гроші на цьому. Схема не складна: з отриманням партії номерів красиві комбінації та серії завжди відкладаються. Людина, яка бажає отримати непрості номерні знаки виходить на співробітників МРЕВ або ДАІ, через інтернет або особисті зв'язки. Був випадок, що клієнт хотів тільки певну комбінацію цифр і букв. Працівник МРЕВ виходив на власника даного номера і пропонував за винагороду перереєструвати свій автомобіль.

Відносно серії ВР. Працівники МВС стверджують, що такі номери може отримати кожен, проте, це неправда. Чи бачив хтось колись "Копійку", Таврію або старенький Опель з номерами серії ВР? Ця серія престижна і за неї хочуть до 20 000 грн. У цю престижну групу номерів входять знаки з нумерацією від 0001 до 2000.

На ряду з крутої серією ВР особливою популярністю користуються серії ІІ ... МІ, II ... II, OO ... II. такі номери видавалися працівникам СБУ, прокуратури, співробітникам департаменту ДАІ. "Ціна питання" за такі серії -10-15 тисяч грн.

Відносно киян та номери з серією АА .... АА так само не все просто. Щоб отримати такі номери потрібно мати знайомства в ДАІ і зайві пару тисяч грн.

І наостанок можна скористатися офіційною послугою ДАІ - іменні автономери. На таких номерах можна написати ім'я, кличку, назва або логотип фірми, значиму для клієнта комбінацію букв та цифр. Вартість таких номерів становить кілька тисяч гривень.
Оновлено: 30.11.2020
Автор статті: Словінський В.А.